Logowanie
Login:
Hasło:

Nauka gry - przymus czy pasja?

Strona główna -> Wpisy -> Nauka gry - przymus czy pasja?

Nauka gry - przymus czy pasja?

Posyłając dzieci do szkoły muzycznej na dodatkowe lekcje gry na danym instrumencie lub na lekcje śpiewu to często chęć spełnienia swoich marzeń ze swojego dzieciństwa, gdy to nasi rodzice nie chcieli lub nie mieli możliwości, przykładowo finansowej, aby zapisać nas na nasze wymarzone zajęcia. Bardzo często takim swoim zachowaniem wyrządzamy naszym pociechom ogromną krzywdę zmuszając ich do czegoś, czego tak naprawdę nie chcą robić i robią to tylko dla tego abyśmy byli z nich dumni albo żeby nasze dzieciaki nie czuły się tak, że nas zawiodły.


Natomiast nie zawsze jest to przymus rodziców – i całe szczęście. W najmłodszych latach nasze dzieci odkrywają swoje pasje i często jest to muzyka i nauka gry na danym instrumencie, tak więc powinniśmy zachęcać ich do kontynuowania ich pasji aby nigdy w życiu się nie poddali w swoich postanowieniach.

Warto przeczytać

Zaczynasz swoją przygodę z muzyką? Zastanawiasz się jaki sprzęt muzyczny będzie dla Ciebie najlepszy i na jaki się zdecydować? Zapraszamy do artykułu, który pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zobacz całość: Wybór instrumentu muzycznego
Muzyka i śpiew jest Twoją pasją, którą dzielisz wspólnie ze znajomymi? Chcecie założyć własny zespół, ale nie wiecie od czego zacząć? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu

Zobacz całość: Zakładamy zespół muzyczny
Nauka muzyki to pasja, którą możemy zaszczepić w naszych dzieciach na całe życie!

Zobacz całość: Nauka muzyki
Szkoły muzyczne są miejscami nie tylko dla najmłodszych,ale i również w późniejszych latach możemy podjąć naukę swojej życiowej pasji.

Zobacz całość: Szkoły muzyczne