Prywatne lekcje

Strona główna -> Wpisy -> Prywatne lekcje

Prywatne lekcje

Wysyłając swoją pociechę do szkoły muzycznej bardzo często stoimy przed nie lada dylematem – czy posłać je na zajęcia grupowe czy też na prywatne lekcje. Jest to problem, z którym borykają się często rodzice. W naszym artykule postaramy się poruszyć ten temat, aby rozproszyć Państwa wątpliwości, co do tej kłopotliwej sytuacji.

Ucząc się w grupie nasze dziecko uczy się interakcji z innymi dziećmi, uczy się pracy zespołowej, oraz staje się bardziej śmiałe, jeżeli chodzi o prezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publiką.

Natomiast nie możemy spychać prywatnych lekcji na dalszy plan. Jeżeli nasze dziecko uczestniczy w prywatnych zajęciach, to cała uwaga nauczyciela skupia się tylko i wyłącznie na nim przez to podnosi to skuteczność lekcji. Dziecko szybciej się uczy i oczywiście wydajniej.

Dlatego też decyzję zapisania dziecka na owe lekcje pozostawiamy rodzicom.